Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Ciemność” pojawia się i znika w Lublinie

20 lutego, 2022 @ 17:00 22:00

Ciemność


Obecnie, z każdym dniem wynurzamy się z ciemności, jesteśmy coraz bliżej światła, pierwszych oznak wiosny i powrotu życia. Społecznie i politycznie.. coż… ciemność dalej jest bardzo obecna. A w naszych wnętrzach? I tutaj te cykle się powtarzają, przechodzą z jednego stanu do drugiego.

Co nam daje ciemność? Co robić z cieniem? Moim, twoim, naszym.. Co się za nimi kryje i co się stanie jak się zatrzymamy i spojrzymy im w oczy?

Przez lata wędrowałam, i nieraz wciąż zdarza mi się wędrować, po tych wielowarstwowych krainach. Rozmawiam też z innymi osobami, które dzielą się ze mną swoimi doświadczeniami i mądrością o tym, czego spotkanie z ciemnością ich nauczyło.

Wierzę, że w tej ciemności również kryje się przejście gdzieś dalej – odpowiedzi na problemy z którymi się mierzymy indywidualnie i kolektywie jak i nieskończoność nowych możliwości.


><><><><


Wystawa „Ciemność” odwiedziła już Galerię Delfiny na warszawskim powiślu i stało się tam bardzo dużo magii. Teraz wystawa zatrzyma się na chwilę w Lublinie. Pojawi się i zniknie. Jeszcze nie wiemy jak długo zagości. Ale spotkajmy się wpierw na otwarciu, posłuchajcie historii pozaplatanych w słowa i czarny tusz i zobaczmy co się stanie.

Yoanna


><><><

Yoanna Symbiosis jest artystką, opowiada historie słowami i ilustracjami, bliski jej jest las i pustynia centralnej Australii gdzie spędziła ponad 5 lat pracując z lokalnymi kobietami. Tworzyła też Projekt Symbiosis, podróżującą wystawę ilustrowanych opowieści. W podróżach w świecie zewnętrznym i wewnętrznym towarzyszyły jej zeszyty, misterne ornamanty, słowa, i obrazy, którymi będzie się z wami dzielić.

https://yoannasymbiosis.wixsite.com/blog


><><><><


Otwarcie wystawy 20 lutego – niedziela – g. 17


Kooperatywa Lubelska
ul. Kowalska 1
Lublin


><><><><