Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

LUSTRO – warsztaty artoterapeutyczne

29 marca, 2023 @ 18:00 20:30

Zapraszamy z przyjemnością, na cykl autorskich warsztatów arteterapeutyczno, rękodzielniczych “ Lustro “.
Nasze spotkania poświęcimy przyglądaniu się, na lustro i w lustro z wielu perspektyw; jako metafory dualnego świata, narzędzia kontaktu z ciałem i jego zmiennością, portalu wyobraźni …

Pierwsze tytułowe spotkanie pt. „Lustro” , jest wstępem do kolejnych zanurzeń w osobistą strukturę postrzegania, siebie i świata, których każdorazowym dopełnieniem będzie akt twórczy w postaci artefaktu – talizmanu.
Przyjrzysz się temu jak patrzysz na siebie i świat, zobaczysz co składa się na twoje “Ja ” ,wymienisz się myślami, poznasz technikę obrazowania, po czym :
zaprojektujesz i wykonasz- swoją indywidualną mandalę „Jestem”, malując ją na zewnętrznej stronie małego kieszonkowego lusterka. Tak powstanie Twój pierwszy warsztatowy talizman- artefakt.
Według ekspertów feng shui odpowiednio dobrane Lustro potrafi „uleczyć” problemy związane z przestrzenią, w której będzie się ono znajdować. Nasze lustereczka będą intencjonalnie animować przestrzeń naszego “Jestem”.

Koszt: 50 zł / członkowie Kooperatywy Lubelskiej 40 zł
Wspieramy gotówkę, stąd zapraszamy do płatności gotówkowych.
Zapisy tel: 603 546 194
Miejsce: Kooperatywa Lubelska ul. Kowalska 1, Lublin
Materiały: zapewniają prowadzący, ale jeśli macie swoje ulubione pędzelki, pisaczki, farbki, kredki a nawet herbatki do popijania, to bierzcie ze sobą w ramach wymiany.

* Dlaczego arteterapia ?
Używanie różnych technik komunikacji prowadzi do pogłębienia kontaktu ze sobą ,umożliwia docieranie do głębszych warstw naszej podświadomości, pozwala skomunikować się z tym co nam nie służy i wykorzystać uwolniony zasób energii życiowej do kreacji świata zgodnego z naszymi wewnętrznymi potrzebami.
• Prowadzona wizualizacja jest treningiem wewnętrznego widzenia, obrazowania, wyobraźni twórczej.
• Szycie, rysowanie, malowanie, lepienie, rzeźbienie a nawet rozmowy tematyczne to osobiste akty twórcze, odbywające się w stanie skupienia i dające nam poczucie kreatywnej sprawczości, otwierające na zasób własnych potencjałów zakorzenionych w naszym osobistym doświadczaniu świata.
• Tworzenie mandali jest powrotem do spójności, do jedności i całości świata wewnętrznego i zewnętrznego.
• Spotkania grupowej obecności w akceptacji, ciekawości i współpracy są cennym doświadczeniem relacyjnym.

Krzywe zwierciadło czy kryształowe lustro ?
Trudno nie zauważyć, że na naszych oczach upada dotychczasowa wizja świata; widać to w polityce, narracji konfliktu jaką za pośrednictwem mediów prowadzą z nami elity tego świata, postępującej technokracji z zasobem sztuczna inteligencja gotowej do testowania na nas kolejnego systemu totalitarnego z bezprecedensowo rozmytym poczuciem odpowiedzialności indywidualnej ludzi nią zarządzających.
Czy to nie jest manifestacja snu naszej zbiorowej podświadomości, obrazu z krzywego zwierciadła zdominowanego przez lęk, konflikty wewnętrzne, wyparcia ?
Praca ze sobą, indywidualne odzyskiwanie świadomości siebie, swojej mocy , potrzeb, marzeń, budowa empatycznej wizji świata jest jak tworzenie nici życia łączącej nas ze sobą i wspierającej proces rozwoju całej planety.
Twórcze spotkania , rękodzieło, poszukiwanie złotego środka równowagi jest wyborem kryształowego lustra, natury organicznej i esencji życia.
Zarówno grono współczesnych fizyków jak i etniczne ludy tej Ziemi niosą koncepcję, iż rzeczywistość wewnętrzna jest nadrzędna wobec rzeczywistości zewnętrznej.
Zapraszamy zatem do wspólnej arteterapeutycznej podróży w głąb naszej percepcji.

O prowadzących:
Sylwia Janasz – dyplomowana arteterapeutka, absolwentka poznańskiej ASP, artystka w procesie, terapeutka w procesie, badaczka wielu ścieżek duchowych i rozwoju samoświadomości, pomysłodawczyni i założycielką Kooperatywy Lubelskiej oraz jej miłośniczką.

Mikołaj “ Wiedzimir “ Maciejewski – rzemieślnik, złota rączka, grower/ plantator między innymi konopny, miłośnik rolnictwa pierwotnego – zgodnego z cyklami przyrody, budownictwa naturalnego, wierzeń ludowych i pogańskich, działacz społeczny