Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Odżywianie intuicyjne dla duszy i ciała – warsztaty

Odżywianie intuicyjne dla duszy i ciała
Czy chcesz poznać tajniki odżywiania, by jedzeniem i odpowiednim nastawieniem zniwelować stres, zmęczenie, osłabienie. Dowiesz się jak mądrze sterować apetytem i wykorzystać żywność dla wyciszenia, wzmocnienia koncentracji i pamięci, poprawienia odporności i chęci do działania.

Zmienność warunków zewnętrznych tj. infekcje, zmiana trybu życia, stres przyczyniają się do zużycia naszych możliwości adaptacyjnych i większej wrażliwości. Jesteśmy bardziej nerwowi, brakuje nam energii, źle śpimy, łatwo nas wytrącić z równowagi. Popełniamy często błędy żywieniowe, spożywamy więcej słodyczy lub przekąsek, pijemy więcej kawy i słodkich napoi, nie zachowujemy proporcji między tłuszczami, węglowodanami a białkami w posiłku. Wykształcamy złe nawyki, z których bardzo trudno wyjść.

Weź udział w warsztatach, jeśli chcesz nauczyć się odbierać sygnały płynące z twojego organizmu, sterować neuroprzekaźnikami odpowiadającymi za nastrój i motywację, obserwować preferencje smakowe i modyfikować posiłki. Wszystko po to, by zwiększyć poziom energii, wzmocnić pamięć i metabolizm a przede wszystkim poprawić nastrój.

Warsztaty dedykowane dla osób, które pragną odżywiać się świadomie i zgodnie z potrzebami ich organizmu oraz dla młodzieży narażonej na stres i przeciążenie (od lat 12)
Warsztaty poprowadzi dietetyczka Ewa Lenart-Abramek, pasjonatka holistycznego budowania zdrowia, psychodietetyki, autorka warsztatów kulinarnych o tematyce zdrowotnej.

Program warsztatów 2h:
• Degustacja różnych produktów i odkrywanie smaków: słodki, kwaśny, gorzki, słony, ostry oraz interpretacja czego potrzebuje organizm. Jakie informacje dla organizmu daje konkretny smak potraw i jak stosować je dla własnych potrzeb.
• Czy mikroflora jelitowa może decydować o twojej motywacji do działania, ospałości, pogorszeniu nastroju?
• Gotowanie dla mózgu – zrobimy dwa posiłki, które będą pobudzać dopaminę (motywacja) oraz serotoninę (rozluźnienie). Kiedy je spożywać, by uzyskać pożądany efekt.
• Rozmowa o odczuciach i reakcjach w ciele, jakie były podczas posiłku, omówienie gotowania z niskim indeksem glikemicznym, poprawieniu trawienia oraz sygnałów, które mogą wskazywać na potrzebę oczyszczania organizmu z toksyn.

Każdy z uczestników otrzyma wydrukowane materiały z przepisami i wskazówkami jak odżywiać się intuicyjnie.
Data: 11 lutego (sobota)
Czas trwania: 16:30 – 18:30
Inwestycja 120 zł/os.
Dla osób, które zapiszą się i dokonają płatności do 8 lutego koszt warsztatów 100 zł/os.
Aby warsztaty mogły się odbyć wymagane jest min. 7 uczestników.

Chętnych prosimy o wypełnienie formularza: https://tiny.pl/wjs4l
Gwarancją uczestnictwa w warsztatach jest przedpłata całości kwoty na numer konta Kooperatywy Lubelskiej BNP Paribas 29 1600 1446 1889 8980 7000 0003
Informacje: kontakt@kooperatywalubelska.com.pl 

11 lutego, 2023 @ 16:30 18:30