Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Uzdrawiająca kuchnia św. Hildegardy- warsztaty

3 grudnia, 2022 @ 17:00 19:00

Zapraszamy na adwentowe warsztaty gotowania dla Ciała i Ducha. Tematem przewodnim jest gotowanie wg holistycznej koncepcji zdrowia Św. Hildegardy z Bingen.

Nieodpowiednie łączenie pokarmów i współczesny styl życia powodują powstawanie trucizn w organizmie, czyli śluzu i toksyn. Hildegarda z Bingen kładła nacisk na wykorzystanie uzdrawiających właściwości artykułów spożywczych oraz ziół, które usuwają nagromadzone „trucizny” uwalniając tym samym ciało i ducha z różnych dolegliwości.
Obecnie pilnie potrzebujemy nowych koncepcji i strategii, które kompleksowo ujęły by obydwa wskaźniki zdrowia : odżywiania i stylu życia. Zmienność warunków zewnętrznych i brak odpowiedniego doboru pokarmów przyczyniają się do zwiększonego stresu oksydacyjnego a co za tym idzie spadku sił witalnych, przemęczenia, wystąpienia oznak starzenia czy chorób zapalnych.

Na warsztatach, które poprowadzi dietetyczka Ewa Lenart – Abramek, wykonamy kilka łatwych do przygotowania potraw, które Hildegarda zaleca dla oczyszczenia ciała, zregenerowania jelit i układu nerwowego.
Uczestnicy dowiedzą się:
• jak urozmaicić swój jadłospis, by zwiększyć spożycie produktów leczniczych
• jakich produktów unikać lub zminimalizować
• które potrawy regenerują „nerwy” i wspomagają mózg
• co jeść, by poprawić pracę przewodu pokarmowego
• jak wykorzystać moc ziół i uzdrawiać nimi potrawy
• jak wspomagać swoje zdrowie duchowe, a tym samym siły obronne organizmu

Każdy z uczestników otrzyma przepisy oraz przygotowany Jadłospis, łatwy do stosowania. Dzięki nim będzie mógł wykorzystać Adwent na wewnętrzne oczyszczenie i uzdrowienie.
Data: 3 grudnia (sobota)
Czas trwania: 17.00 – 19.00
Inwestycja 120/os.
Dla osób, które zapiszą się i dokonają płatności do końca listopada koszt warsztatów 100 zł/os.
Aby warsztaty mogły się odbyć wymagane jest min. 7 uczestników.

Chętnych prosimy o wypełnienie formularza: https://tiny.pl/wd5k6
Gwarancją uczestnictwa w warsztatach jest przedpłata całości kwoty na numer konta Kooperatywy Lubelskiej BNP Paribas 29 1600 1446 1889 8980 7000 0003
Informacje: kontakt@kooperatywalubelska.com.pl